JOSEF FRANK "Schatullskrivbord", Svenskt Tenn, modellnummer 1022, formgivet 1940, mahogny med skiva i valnöt, tre lådor, draghandtag i mässing, höjd 72, 128 x 60 cm; smärre slitage PROVENIENS: Utrikesdepartementet