JOCKUM NORDSTRÖM född 1963 Barndomens definitiva slut Signerad, daterad och numrerad Jockum -02 69/125. Litografi, 41 x 53 cm. Signed, dated and numbered. Lithograph. PROVENIENS Galleri Magnus Karlsson, Stockholm UTSTÄLLD Utan titel, Ystads konstmuseum, 2010 LITTERATUR Jockum Nordström Mellan bordet och benen, 2003, avbildad sid 43