Irena Nowakowska - Acedańska (1906-1983) "Lwów Teatr Wielki? akwarela, ołówek/papier, 32,5 x 39 cm (w świetle passe-partout) sygnowany p. d.: ‘I. NOWAKOWSKA | - ACEDAŃSKA', l. d.: ‘LWÓW TEATR WIELKI' Malarka, graficzka oraz pedagog. Lwowianka, po wojnie związana z Gliwicami. Absolwentka Wydziału Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego Państwowej Szkoły Technicznej we Lwowie; uczennica K. Sichulskiego i L. Tyrowicza. Tematyką większości prac były motywy architektoniczne i pejzaże miejskie. Estymacja: 1 500 - 2 500