Objektsbeskrivning AERT I VAN DER NEER Holland 1603/04-1677, tillskriven Månskenslandskap Förstärkt signatur. Olja på duk, 55 x 75 cm. Äldre skuren ram EXPERTIS Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris PROVENIENS Oscar Hedbergs samling