Auktionsarchiv: Los-Nr. 5

Wojtek Bakowski (b. 1979)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
2.200 PLN
ca. 723 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 5

Wojtek Bakowski (b. 1979)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
2.200 PLN
ca. 723 $

Wojtek Bakowski (b. 1979) Żółty człowiek zżera popielniczkę (...), 2008 r. fotografia barwna/papier fotograficzny (9 x 14 cm) naklejona na papier, 29 x 20 cm (całość) sygnowana i datowana p.g. monogramem u dołu opisana Absolwent ASP w Poznaniu. W 2005 uzyskał dyplom w zakresie audioperformance w pracowni prof. Leszka Knaflewskiego oraz animacji w pracowni prof. Hieronima Neumana. W 2004 założył grupę muzyczną KOT, w której pisze teksty i muzykę. Jest też liderem zespołów muzycznych ‘Czykita’ i ‘Niwea’ oraz członkiem stowarzyszenia PINKPUNK. W 2007 wspólnie z Radosławem Szlagą, Tomaszem Mrozem, Konradem Smoleńskim i Piotrem Bosackim utworzył grupę artystyczną PENERSTWO. Pierwszą jego indywidualną wystawą była prezentacja rysunków i filmów animowanych zatytułowana ‘Idziesz ze mną? Gdzie? W dupę ciemną’ w 2008 w warszawskiej galerii Leto, powtórzona w poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał. W 2009 zdobył nagrodę ‘Spojrzenia’ . W tym samym roku jego prace stanowiły część wystawy zbiorowej pt. „The Generational: Younger Than Jesus” w nowojorskim New Museum. Zaś w roku 2011 otrzymał nagrodę ‘Paszport Polityki’ za sztukę będącą oryginalnym połączeniem brutalności i liryzmu, za nadanie nowego, ciekawego sensu pojęciu ‘artysta multimedialny’. Bąkowski został doceniony przede wszystkim za dokonania ostatnich lat, a w szczególności swoje oryginalne, non-camerowe filmy animowane, malowane bezpośrednio na taśmie, z towarzyszącą obrazom melorecytacją autora. Prace Bąkowskiego prezentowane były na wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w: Muzeum Narodowym w Poznaniu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, CSW Zamek Ujazdowski, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, w Gare Saint Sauveur na Festivalu LILLE 3000 we Francji, Kunstverein we Freiburgu, Sainsbury Centre for Visual Arts w Norwich. Estymacja: 4 000 - 7 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 5
24.06.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 5
24.06.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600