Wojciech Kubiak (b. 1978) Bez tytułu, Z cyklu 'Instytucje', 2010 r. olej/płótno, 33 x 41 cm na odwrociu opisany: 'WOJTEK KUBIAK | bez tytułu z cyklu | INSTYTUCJE | 33 x 41 cm OLEJ NA PŁÓTNIE | 2010' W 1999 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. W latach 1999-2004 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. W 2004 roku obronił pracę dyplomową z zakresu malarstwa przygotowywaną pod kierunkiem prof. Adama Wsiołkowskiego, oraz aneksu rysunkowego wykonywanego pod kierunkiem prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej. 19 maja 2004 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem, Medalem Rektora oraz Dyplomem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 2003 roku pracuje w ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa w Pracowni Rysunku u prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej oraz u adj. II° Zbigniewa Sprychy. Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa w roku 2005.