Wojciech Cwiertniewicz (b. 1955) Bez tytułu (126), 2009 r. olej/płótno, akryl, 24 x 27 cm sygnowany i datowany p.d.: 'Ćwiertniewicz '09' na odwrociu opisany: '126 | 28/5/09' oraz naklejka z opisem: 'Wojciech Ćwiertniewicz | Bez tytułu (126), 2009 | 24x27, olej i akryl na płótnie' Studiował malarstwo w ASP w Krakowie w latach 1976-1981. Od lat 80. tworzył zainspirowane podróżą na Maderę egzotyczne pejzaże z bujną roślinnością. Ulubionym motywem artysty stały się rosnące jedno przy drugim pradrzewa o obłych, wrzecionowatych pniach, zwieńczonych palczasto rozczłonkowanymi konarami.