Auktionsarchiv: Los-Nr. 8

Wojciech Cwiertniewicz (b. 1955)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
2.500 PLN
ca. 740 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 8

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
2.500 PLN
ca. 740 $

Wojciech Cwiertniewicz (b. 1955) Bez tytułu, 1982 r. olej/płótno, 140 x 140 cm sygnowany i datowany p.d.: 'Wojciech Ćwiertniewicz | 1982' na odwrociu nalepka autorska z informacjami o pracy Artysta znany przede wszystkim z obrazów abstrakcyjnych - barwnych kompozycji z motywem rozmieszczonych nieregularnie kół i egzotycznych pejzaży, motywami i kolorystyką oscylujących na pograniczu surrealizmu i sztuki naiwnej. Prezentowana praca pochodzi z lat osiemdziesiątych – okresu tuż po studiach artystycznych, kiedy tworzył obrazy utrzymane w duchu nowej ekspresji - portrety, akty i kompozycje we wnętrzach, często interpretujące motywy dawnej sztuki w duchu postmodernistycznym. Po wielu latach powrócił do malarstwa figuratywnego, w nurcie którego powstał słynny cykl monumentalnych, niemal hiperrealistycznych aktów, głównie męskich. Studiował Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1976 - 1981. Opublikował siedem tomików dziennika: Dziennik malarza (wyd. Stowarzyszenie Artystyczne Otwarta Pracownia, Kraków 2002), Bez tytułu (Kraków 2004), Ulica Długa (Kraków 2005), Bez tytułu 2 (Kraków 2006), Rok 2006 (Kraków 2007), 2007 (Kraków 2008), 2008 (Kraków 2009). Jest laureatem m.in. Nagrody Krytyki Artystycznej im. C. K. Norwida. Jego prace znajdują się w kilku kolekcjach publicznych (m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Bibliotece Głównej ASP w Krakowie). Jego prace były prezentowane na 45 wystawach indywidualnych oraz ponad 100 zbiorowych. estymacja: 4 000 - 7 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 8
06.11.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 8
06.11.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600