o.a. (1) Aardrijkskundig woordenboek der Nederlanden, bijeengebragt door A.J. van der AA. Gorinchem, J. Noorduyn, 1839-1851, 14 delen (incl. supplement) in 7 banden, modern uniform linnen met de oorspronkelijke leren titelschildjes bewaard. Hier en daar sterk gebruind, boekblok van één band losgaand. Exemplaar van A.C. Snouckaert van Schauburg, met zijn naam en datum 1869 en ex libris in meerdere delen. Onverwachts met hier en daar ingeplakte/ los ingestoken items, zoals 2 originele tekeningen van de Gevangenpoort te Bergen op Zoom (1869, gemonogrammeerd), een tekening van het Slot te Woerden, 2 pentekeningen van de havezate Buckhorst (gesloopt in 1841), pentekeningen van kasteel Ellewoutsdijk en het huis Kranenbroek en een aantal (grotendeels handgekleurde) 18de-eeuwse gravures door o.a. Spilman met gezichten op huis Doornenburg, Den Eyk, Kommandeury en de Ridderhofstad te Harmelen, de kerk te Jutfaas, Huis ter Mey, huis te Spangen, Vronestein en handgeschreven brieven van Notaris F.M.H. Haan. (2) Dictionaire Portatif of Nederduitsch en Fransch woorden-boekje (...) door Pieter Marin (...). Vierde druk. Amsterdam, Jan van Eyl, 1744, (6),842 p., contemporain half schaapsleer (zeer matig exemplaar, verkocht m.a.f. maar deze editie niet in PiCarta); (3) Historie der regeering van Keyzer Karel den Vyfden (...) door William Robertson Rotterdam, D. Vis en P. Holstein, 1772-1774, 6 delen, contemporain uniform halfleer (3 rug-einden beschadigd) (totaal 7 werken in 21 delen).