op één na 19de eeuw, grotendeels ca. A4-formaat, bewaard in moderne map. Bevat o.a.: (1) "Lijst van de Leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal, tegenwoordig geweest den Zaterdag, den 27 December 1823", met voorgedrukt, met de hand gedateerd hoofd en 56 voorgedrukte nummers alle benut met handtekeningen van Tweede Kamerleden (leuke presentielijst); (2) "Voor de Kerk van Buurmalsen" (Geldermalsen), manuscript van 4 p., 1774; (3) Brief aan Lodewijk Napoleon met onderaan de 4 namen van de opstellers, in verband met de schade door de overstromingen van de rivier de IJssel in januari 1809, 10 kantjes; (4) Met de hand ingevulde, voorgedrukte benoeming ondertekend in pen door minister van Financiën Van Hall, 1847. Voorts documenten m.b.t. St. Maartensdijk, de Rijks Stoeterij te Borculo (niet ingevuld, voorgedrukt formulier "wegens het dekken der merrien"), 4 gedrukte politieke besluiten ondertekend door de gouverneur van Friesland Idsert Aebinga van Humalda, een "Acte van verplaatsing" m.b.t. het kantoor Oud-Vroenhoven, arrondissement Maastricht, 1841, een benoemingsdocument ondertekend door minister van finacien Agnites Vrolik, 1856, en een document ondertekend door secretaris-generaal D. van Hoytema, 1864. (totaal 40)