Voor meer foto s, klik in de grijze menubalk : Veilingen / Foto s / Fotoalbum
(Judaïca) - - BASNAGE, Jacques.- Vervolg op Flavius Josephus; of Algemene historie der Joodsche naatsie [...]. Uit het Fransch vertaalt, en met kopere platen versiert. TE AMSTELDAM, GERARD ONDER DE LINDEN; DELF [SIC], REINIER BOITET, 1726 [- 1727]. 2 vol. in-f°; front. en 8 pl. (tekst niet gecollationneerd, kleine roestvlekjes passim, enkele lichte watervlekken in vol. 2). Eigentijdse banden : kalfsleder, goudgestempelde ruggen met ribben, gemarmerde sneden (banden licht gewreven met enkele vlekken, lichte slijtage aan plathoeken, kapitalen van vol. 1 beschadigd).
EERSTE UITGAVE VAN DE VERTALING (1ste Fr. uitg. : 1706) van deze geschiedenis van de Joden van de 1ste tot de 18de eeuw, geïllustreerd met een titelplaat door Frederik Ottens naar Andries van Buijsen, 4 enkele platen (o.m. portretten van Jacob Basnage en Egidius van den Bempden en een kabbalistische voorstelling), 4 dubbele platen met genealogieën of teksttabellen en ongeveer 90 kopergravures in de tekst. Basnage (1653-1723) was een Franse protestants predikant, historicus en politicus die naar de Verenigde Provincieën uitweek. # STCN online 175921830; # Klaversma en Hannema 132; # NNBW II-95/97; # Biogr. univ. III-224/225. -- Édition originale de la traduction de cette histoire des Juifs du 1er au 18e s., illustrée de 8 pl. et de c. 90 in texto. Plein veau de l'ép. (pet. rouss., rel. défraîchie et lég. us.). Top J'enchéris