Valdmanis, Vilis — Stillleben mit Äpfeln und Lilien — (Kosa/Lettland 1906-1980 Järfälla/Schweden) Öl/Lwd. Links unten sign. 94 x 69 cm. // Valdmanis, Vilis — Still life with apples and lilies (Kosa/Latvia 1906-1980 Järfälla/Sweden) Oil on canvas. Signed lower left 94 x 69 cm.