Auktionsarchiv: Los-Nr. 42

Tomasz Tatarczyk (1947 - 2010)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
5.000 PLN
ca. 1.640 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 42

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
5.000 PLN
ca. 1.640 $

Tomasz Tatarczyk (1947 - 2010) "Tablica", 1979 r. olej/płótno, 55,5 x 46 cm sygnowany i datowany na odwrociu: 'TOMASZ TATARCZYK 79 | "TABLICA"' Praca pochodzi z bardzo wczesnego, jeszcze studenckiego, okresu twórczości artysty. Studiował początkowo w Politechnice Warszawskiej (1966-1972), a następnie w warszawskiej ASP (1976-1981), gdzie uzyskał dyplom w pracowni Jana Tarasina. Na pierwszych wystawach prezentował prace, w których, jak pisał, Zbigniew Taranienko, „wybiegał w stronę przedmiotu”: tworzył realizacje na pograniczu malarstwa i organizacji przestrzeni. Swoje życie dzielił pomiędzy Warszawę, a dom pod Kazimierzem. Natura i pejzaż były jego naturalnym środowiskiem i inspiracją. Od 1984 r. współpracował z Galerią Foksal w Warszawie. Jego prace były prezentowane na wielu wystawach indywidualnych m.in. w : Galerii Foksal, galerii BWA w Lublinie, Galerii Awangarda we Wrocławiu, Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, Galerii 86 w Łodzi, w Galerii Zachęta w Warszawie, Soho Center for Visual Arts w Nowym Jorku, Galerie Ucher, Kolonia. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych. W 1999 r. został laureatem Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Rysunku we Wrocławiu. Był stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku; Fundacji Sorosa w USA i Fundacji Rockefellera we Włoszech. W ostatnim czasie walczył z chorobą, malował mniej. W 2009 r. uhonorowany został za 2008 rok nagrodą im. Jana Cybisa przyznawaną wybitnym malarzom przez Związek Polskich Artystów Plastyków za całokształt twórczości. Estymacja: 7 000 - 14 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 42
12.12.2013
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 42
12.12.2013
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600