Auktionsarchiv: Los-Nr. 34

Tomasz Kowalski (b. 1984)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
3.500 PLN
ca. 1.150 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 34

Tomasz Kowalski (b. 1984)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
3.500 PLN
ca. 1.150 $

Tomasz Kowalski (b. 1984) Bez tytułu (procesja), 2006 r. olej/płótno, 13 x 18 cm na odwrociu opisany: 'T KOWALSKI | 06' Ukończył studia na wydziale Malarstwa krakowskiej ASP (2004-2009). Jest członkiem efemerycznych formacji muzycznych Anna Dymna Ensemble i Masters of the Universe. Mieszka i pracuje w Berlinie i Krakowie. Malowane przez Kowalskiego postacie przypominają manekiny, melancholijne figury często znajdujące się w niebezpieczeństwie, opresji, co doskonale ewokuje klimat trudnego do sprecyzowania zagrożenia. W jego twórczości można się doszukać inspiracji sztuką amerykańskiego samouka i outsidera Henry'ego Dragera. Prace artysty prezentowane były m.in. na Art Basel Miami Beach, carlier | gebauer w Berlinie, Künstlerhaus Bethanien w Berlinie, Galerii Pies w Poznaniu, BWA w Zielonej Górze czy Galerii Nova w Krakowie. Estymacja: 4 000 - 8 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 34
24.06.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 34
24.06.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600