Auktionsarchiv: Los-Nr. 114

Thomas Lenk (ur. 1933 r.) Georg Karl Pfahler (1926 - 2002) Günther Uecker (ur. 1930 r.) Heinz Mack (ur. 1931 r.)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
5.000 PLN
ca. 1.643 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 114

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
5.000 PLN
ca. 1.643 $

Thomas Lenk (ur. 1933 r.) Georg Karl Pfahler (1926 - 2002) Günther Uecker (ur. 1930 r.) Heinz Mack (ur. 1931 r.) Teka: Warszawa, wydana z okazji wystawy artystów w Zachęcie (05.05 - 25.05.1971 r.) 1) Kaspar Thomas Lenk (ur. 1933 r.) Kompozycja geometryczna, 1971 r. serigrafia/papier, 45 x 45 cm, sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: 'Lenk 71' oraz numerowana ołówkiem l.d.: '78/250' 2) Heinz Mack (ur. 1931 r.) Kompozycja geometryczna, druk reliefowy/aluminium, 43 x 42 cm, sygnowany ołówkiem śr.d.: 'Mack' oraz numerowana ołówkiem l.d.: '78/250' 3) Gunter Uecker (ur. 1930 r.) Kompozycja, 1971 r. relief/papier czerpany, 45 x 45 cm, sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Ueck 71' oraz numerowany l.d.: '78/250' 4) Georg Karl Pfahler (ur. 1930) Kompozycja geometryczna, serigrafia barwna/papier, 45 x 45 cm, sygnowana i numerowana ołówkiem na odwrociu: '78/250 Pfahler' - Thomas Lenk (ur. 1933 r., Berlin) - studiował w 1952 roku przez krótki czas w akademii artystycznej w Stuttgardzie na wydziale rzeźby. W 1968 roku uczestniczył w 4. Dokumentach w Kassel, a w 1970 roku w Biennale w Wenecji. Od lat 70. XX wieku pracuje nad projektami architektonicznymi i dźwiękowymi. - Georg Karl Pfahler (1926 Emetzheim - 2002) - studiował w Nurembergu i Stuttgarcie w latach 1948 - 54. Zajmował się malarstwem, grafiką i ceramiką. Swoje prace eksponował m.in. na wystawach - w 1965 w Baselei, w 1967 Amsterdam - Stuttgart - Berno, w 1968 roku w Nowym Jork, a także na weneckim Biennale w 1970 roku and na Biennale w Sao Paulo w 1981 roku. - Günther Uecker (ur. 1930 r., Wendorf) - rzeźbiarz, twórca kompozycji w stylu op - artu i instalacji. Studiował malarstwo w szkole w Wismarze w latach 1949 - 53, a także na akademii w Berlinie u Düsseldorfie (w latach 1955 - 57). Najbardziej zanany jest ze swoich reliefowych kompozycji z motywem gwoździ. - Heinz Mack (ur. 1931 r., Lollar) - jest jednym z najwybitniejszych artystów niemieckich. Studiował w Akademii Sztuki w Düsseldorfie (ukończył w 1953 r.), studiował również filozofię - dyplom obronił w 1956 r. na uniwersytecie w Kolonii. Wspólnie z Otto Piene założył w 1957 r. w Düsseldorfie grupę Zero, do której rok później wstąpił też Günther Uecker Od 1957 r. tworzył z metalu i szkła "Reliefy świetlne" - najczęściej z puncowanej blachy aluminiowej, kolumny wibrującego światła z metalu lub szkła.W prawie 20 miastach świata zrealizował dzieła rzeźbiarskie w przestrzeni otwartej i gmachach użyteczności publicznej posługując się różnymi materiałami: granitem, szlifowanym metalem, szkłem, brązem, stosuje wodę i instalacje świetlne. 23 listopada 2006 r. przy Alei Marcinkowskiego w Poznaniu została odsłonięta plenerowa instalacja "Stela". Rzeźba została zakupiona przez Wielkopolskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w ramach projektu Poznań Miasto Sztuki. Estymacja: 6 500 - 7 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 114
26.06.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 114
26.06.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600