Auktionsarchiv: Los-Nr. 5

The Krasnals (b. 2008)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
2.200 PLN
ca. 673 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 5

The Krasnals (b. 2008)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
2.200 PLN
ca. 673 $

The Krasnals (b. 2008) Whielki Krasnal Fabryka marzeń, 2008 r. serigrafia/płótno, 2/20, 110 x 110 cm na odwrociu sygnowany Grupa artystyczna powstała w marcu 2008 r. Jej członkowie pozostają anonimowi. Działają głównie za pośrednictwem swojego bloga. Ich działania, oparte na prowokacji, są reakcją na aktualną sytuację społeczną-polityczną i wywołują skrajne oceny. W swojej twórczości malarskiej nawiązują m.in. do Wilhelma Sasnala, który jest dla nich symbolicznym momentem zwrotnym, pewnym szczytem, przekroczeniem bariery do której doszła formacja kierująca rynkiem sztuki w Polsce. Krytykują polski i światowy rynek sztuki, który kształtowany jest przez grupę niewielu osób, a sukces na nim może odnieść tylko ten artysta, który odpowiada kreowanym przez nich trendom i który ma odpowiednie znajomości. Uważają, iż dopiero dzięki Internetowi na polskim rynku sztuki pojawia się demokracja. W październiku 2009 r. Piotr Uklański wykorzystał swój portret, wykonany przez The Krasnals, jako część instalacji eksponowanej w Tate Modern. W listopadzie 2009 r. grupa została nominowana do Paszportów Polityki.

Auktionsarchiv: Los-Nr. 5
24.11.2011
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 5
24.11.2011
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600