Auktionsarchiv: Los-Nr. 4

Teresa Pagowska (1926 - 2007)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
60.000 PLN
ca. 18.637 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 4

Teresa Pagowska (1926 - 2007)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
60.000 PLN
ca. 18.637 $

Teresa Pagowska (1926 - 2007) Osiemnasty, 1967 r. olej/płótno, 150 x 130 cm sygnowany p.d.: 'TP' opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA | 1967 | 150 x 130 | 18 | OSIEMNASTY | 67 | C4' POCHODZENIE: - Galeria Gaga, Warszawa - Prywatna kolekcja LITERATURA: Teresa Pągowska, seria "Współczesne malarstwo polskie", [red.] Zdzisław Kępiński, Warszawa 1968, [reprodukcja barwna na stronie nienumerowanej]. Skończyła poznańską Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych – malarstwo i techniki ścienne pod kierunkiem Wacława Taranczewskiego i Eustachego Wasilkowskiego. W okresie studiów była asystentką Jacka Piaseckiego. W latach 1950-64 była pedagogiem w gdańskiej PWSSP, po czym przeniosła się do Warszawy. Po kilkuletniej przerwie kontynuowała pracę pedagogiczną: w latach 1971-1973 w łódzkiej PWSSP (aktualnie ASP), a następnie przez wiele lat w akademii warszawskiej. W roku 1988 uzyskała tytuł profesora zwyczajnego. Estymacja: 70 000 - 90 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 4
23.05.2013
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 4
23.05.2013
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600