STRUCK, HERMANN. Die Kunst des Radierens. Ein Handbuch. 2. vermehrte und verbesserte Auflage. Berlin 1912. Liten 4to. 1 litografi M. Slevogt, etsning M. Liebermann, E. Munch, H. Struck, P. Baum, A. Zorn o.a. plr. Förlagets svarta guldornerade pappbd, rygg skadad. Foto. Zornetsningen med titel "Anna, Ein Mädchen aus Mora".