WG 14K, RW 53, 2. H. 20. Jh., leichte Tragespuren, klassische Form. Solitaire ring with brilliant, c. 1.3 ct, WHITE (H)/P3, WG 14K, RS 53, 2nd half 20th cent., slight signs of wear.