Auktionsarchiv: Los-Nr. 11

Slawomir Shuty (b. 1973)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
1.300 PLN
ca. 414 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 11

Slawomir Shuty (b. 1973)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
1.300 PLN
ca. 414 $

Slawomir Shuty (b. 1973) Wszystko zaczęło się pruć, 2007 r. olej/płótno, 190 x 190 cm na odwrociu sygnowany Artysta intermedialny: pisarz, reżyser filmowy, fotograf, performer, twórca artzina „Baton”. Jest autorem książek: „Nowy Wspaniały Smak” (1999), „Bełkot” („Ha!art”, 2001), „Cukier w Normie” („Ha!art”, 2002), „Zwał” (W.A.B, 2004) „Produkt Polski” („Ha!art”, 2005), „Cukier w normie z ekstrabonusem” (W.A.B., 2005), „Ruchy” (W.A.B, 2008) oraz pierwszej polskiej powieści internetowej „Blok” (www.blok.art.pl). Pomysłodawca i menedżer cyklu performansów „Cyrk z Huty”. Autor „Disco Polo Opery”, której premiera odbywał się w 2003 w Teatrze Łaźnia w Krakowie. W 2005 r. za powieść „Zwał” nagrodzony Paszportem „Polityki”. Pozycja ta zdobyła również tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca. Książki „Zwał” oraz „Cukier w normie” doczekały się adaptacji scenicznej w Teatrze Polskim w Poznaniu oraz Teatrze Łaźnia Nowa. Wyreżyserował filmy: „W drodze” (2003) i „Luna” (2005), za który otrzymał pierwszą nagrodę na IV edycji Festiwalu Filmu Off’owego w TVP2, „Oblubienica” (2008), „Panoptykon” (2009) – zakwalifikowany do konkursu w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze 2010, Dom (2009) oraz Pokój (2011) – uhonorowany I nagrodą w kategorii fabuła na Festiwalu Filmowym ŻubrOFFka w 2011. Stypendysta Ministra Kultury w roku 2005 i 2010, Stypendysta Homines Urbani w roku 2008. Redaktor Artystyczny serwisu Internetowego www.rownolegly.pl, felietonista KMAG. Na wiosnę 2012 przewidziana jest premiera komiksu „Taltosz” jego autorstwa.

Auktionsarchiv: Los-Nr. 11
13.03.2012
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 11
13.03.2012
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600