Auktionsarchiv: Los-Nr. 8

Sławomir Czajkowski - Zbiok

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
1.200 PLN
ca. 367 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 8

Sławomir Czajkowski - Zbiok

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
1.200 PLN
ca. 367 $

Sławomir Czajkowski - Zbiok Jest spokojnie, 2011 r. serigrafia/płótno, 7/25, 70 x 50 cm na odwrociu sygnowany Twórca murali i interwencji miejskich związany jest ze środowiskiem wrocławskiego street artu. Jego prace prezentowane były również w przestrzeniach galeryjnych. Jest autorem koncepcji kilku wystaw, m.in. Artyści Zewnętrzni. Out of Sth. (Wrocław 2008) będącej pierwszą dużą prezentacją tego tematu w Polsce, a także twórcą filmu dokumentalnego poświęconego środowisku Urban Art (premiera w kwietniu 2011). Tristan Manco, krytyk specjalizujący się w dziedzinie graffiti, zaliczył go do grupy najbardziej interesujących artystów tego gatunku. W książce Street Sketchbook (2007) określił go słowami: „zabawny, pełen inwencji, nawiązujący do klasycznego stylu graffiti, Ferdynand Léger współczesności”. Swoje działania prezentował w wielu miejscach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, Czechach, Francji. Jest laureatem Grand Prix w 9. Konkursie im. Gepperta dla debiutujących polskich malarzy w 2009 r., w tym samym roku otrzymał również Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za granicą Zbiok wystawia m.in. w galerii Banksy'ego, z takimi artystami jak BLU oraz sam Banksy.

Auktionsarchiv: Los-Nr. 8
24.11.2011
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 8
24.11.2011
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600