Sławek Czajkowski / Zbiok (ur. 1982 r., Zielona Góra) Bez tytułu akryl/płótno, 30,5 x 30,5 cm sygnowany na odwrociu monogramem autorskim Twórca murali i interwencji miejskich, związany jest ze środowiskiem wrocławskiego street artu. Jego prace prezentowane były również w przestrzeniach galeryjnych. Jest autorem koncepcji kilku wystaw, m.in. Artyści Zewnętrzni/ Out of Sth, a także twórcą filmu dokumentalnego poświęconego środowisku Urban Art (premiera w kwietniu 2011). Jest laureatem Grand Prix w 9. Konkursie im. Gepperta dla debiutujących polskich malarzy w 2009 roku, w tym samym roku otrzymał również Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W Rankingu Młodych Artystów dziennika Rzeczpospolitej "Kompas Młodej Sztuki 2012" zajął 11 miejsce. Tristan Manco, krytyk specjalizujący się w dziedzinie graffiti, zaliczył go do grupy najbardziej interesujących artystów tego gatunku. W książce Street Sketchbook (2007) określił go słowami: zabawny, pełen inwencji, nawiązujący do klasycznego stylu graffiti, Ferdynand Léger współczesności. Sławek Czajkowski jest absolwentem Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej przy Uniwersytecie Zielonogórskim. estymacja: 2 000 - 4 000