SALVADOR DALÍ Spanien 1904-1989 Venus med roshuvud och lysande stav Signerad och numrerad Dali 238/350. Polerad brons, höjd inklusive sockel 43 cm. Märkt C(opyright) Dali 1981 Metallsockel med elektrisk armatur för belysning Descharnes 684 Signed and numbered. Polished bronze.