SALVADOR DALI 1904-1989 Le Décamerone Komplett portfölj med 10 torrnålsgravyrer tryckta i färger, 1972, signerade och numrerade EA 2/5. Utgiven av Galerie Börjeson, Malmö I. 17,3 x 12,5 cm S. 43 x 31,5 cm The complete portfolio comprising 10 dry-points printed in colours, 1969, signed and numbered. In good condition. LITERATURE Michler/Löpsinger 552-561, Field 72-8