ROY LICHTENSTEIN 1923-1997 Modern Head V Relieftryckt print, 1970, signerad, daterad och numrerad rf Lichtenstein -70, 55/100. Ur sviten Modern Head Series I. 51 x 28,5 cm S. 71,5 x 50 cm Embossed die-cut collage, 1970, signed, dated and numbered. In good condition, in original frame. PROVENIENS Inköpt av nuvarande ägare på Galerie Börjeson, Malmö, 1973 LITTERATUR Corlett 95