(Roland Holst) Adriaan Roland Holst, De Afspraak. Origineel handschrift. 37 losse bladen in-4°. Zwarte inkt, recto. Met signatuur in andere hand. Links boven op eerste blad: 'Proef/ aan den Heer/ A. Roland Holst/ Meerweg/ Bergen (N.H.). Met annotatie in rood potlood 'Gids'. Het kortverhaal verscheen voor het eerst in De Gids (1923). Bijgevoegd: Handgeschreven brief aan Manuel van Loggem. 2bl. in-8°. Blauwe bic, recto/ verso. Getekend en gedateerd '6.1.51' en handgeschreven briefkaart uit Bergen (zelfde jaar) aan dezelfde. En: De Afspraak. Maastricht, Trajectum ad Mosam, 1925. In-8°. 76 gen.pp. Een van de 186 met de hand gen. ex. op Van Gelder, nr. 115. Eerste uitgave. Met prospectus bijgevoegd. Samen in grijs linnen box. Dit quasi nethandschrift gaf Roland Holst in ruil aan Manuel van Loggem voor dat van zijn 'Verzen' dat hij aan zijn oudere broer Eep terug beloofd had. Deze laatste treurde om het zogenaamde verlies van dat handschrift dat hij na het overlijden van hun moeder aan zijn jongere dichterbroer had bezorgd. Roand Holst voelde zich verplicht om het, zij het schoorvoetend, terug te vragen aan Van Loggem, die echter graag instemde met de ruil.