Robert Jaworski (b. 1968) Maiko, 2011 r. olej/płótno, 88 x 59 cm na odwrociu opisany: 'robert | jaworski | 2010 | Maiko | 59 x 88 cm | olej na płótnie' Pracuje i mieszka na warszawskim Powiślu. W roku 1995 ukończył Wydział Architektury na Politechnice Gdańskiej. W 2009 r. ukończył Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego. Interesuje go człowiek. W swoich obrazach przetwarza własne zdjęcia wykonane podczas egzotycznych podróży. Opowiada o uniwersalności egzystencji, jej ukrytej niestabilności, chaosie, wieloznaczności i samotności. Inspirują go naiwni: Teofil Ociepka Antonio Ligabue malarstwo Ameryki Południowej.