Auktionsarchiv: Los-Nr. 17

Richard Anuszkiewicz (b. 1930)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
150.000 PLN
ca. 45.188 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 17

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
150.000 PLN
ca. 45.188 $

Richard Anuszkiewicz (b. 1930) "RECTILINEAR", 1967 r. akryl/płótno, 163 x 163 cm sygnowany i opisany na odwrociu: '© 1967 | 166 | RICHARD ANUSZKIEWICZ | 1967' w lewym dolnym rogu papierowa nalepka z opisem pracy: '"RECTILINEAR" | Anuszkiewicz '68' oraz papierowa nalepka wystawowa z Sidney Janis Gallery z Nowego Jorku LITERATURA: - David Madden/Nicholas Spike, Anuszkiewicz: Paintings and Sculpture 1945-2001, Catalogue Raisonné, wyd. Centro di della Edifimi, Florencja 2010, poz. 1967.23 - Karl Lunde, Anuszkiewicz, New York: Harry Abrams, 1977, poz. 177 WYSTAWIANY: - Anuszkiewicz, Sidney Janis Gallery, Nowy Jork, 2 – 25.X.1967 Amerykański malarz i grafik, jeden z głównych przedstawicieli op-artu. Studiował w Cleveland Institute of Art w Ohio w latach 1948-1953. Był uczniem Josefa Albersa, z którym dzielił fascynację formami i ich związkiem z kolorem. Ukończył także wydział Sztuki i Architektury na Uniwersytecie w Yale. W 1957 roku przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie szybko zdobył uznanie krytyki, a jego prace zostały włączone do kolekcji Museum of Modern Art oraz Witney Museum of American Art. Anuszkiewicz wziął udział w zbiorowej wystawie o historycznym znaczeniu zorganizowanej w 1965 roku „The Resonsive Eye” w MoMA, która ugruntowała jego pozycję jako mistrza Op-artu. Za swoją twórczość zdobył wiele nagród oraz był wystawiany w muzeach na całym świecie. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i publicznych jak m.in. Corcoran Gallery of Art w Waszyngtonie, The Fogg Museum na Harvard University w Cambridge, Whitney Museum of American Art oraz Museum of Modern Art w Nowym Jorku. estymacja: 150 000 - 190 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 17
21.10.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 17
21.10.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600