RAGNAR SANDBERG 1902-1972 Badande Stämpelsignerad R.S. Olja på duk, 37 x 38 cm. Intygad på baksidan av konstnärens dotter Helèn Broms Sandberg UTSTÄLLD: Liljevalchs Konsthall, Stockholm 2002