Przemyslaw Matecki (b. 1976) Dziewczyna z trójkątami, 2007 r. olej, papier/płótno, 51 x 41 cm na odwrociu opisany: ‘P. MATECKI | ‘’DZIEWCZYNA | Z TRÓJKĄTAMI’’ | 2007’ 1997-2002: studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze. Pomysłodawca i założyciel Pracowni Tfurczości Dojrzałej (2002). Mieszka w Warszawie. Biorąc za punkt wyjścia "śmieci" kultury materialnej, Matecki wytwarza malarskie byty - obrazy, obiekty, instalacje - które mierzą się ze współczesnością. Estymacja: 15 000 - 20 000