Auktionsarchiv: Los-Nr. 11

Porträtt av Svenska regenter sent 1700-tal/c.1800

Auction 19.05.2019
19.05.2019
Schätzpreis
15.000 SEK
ca. 1.555 $
Zuschlagspreis:
16.000 SEK
ca. 1.659 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 11

Auction 19.05.2019
19.05.2019
Schätzpreis
15.000 SEK
ca. 1.555 $
Zuschlagspreis:
16.000 SEK
ca. 1.659 $

8 stycken, oljemålningar på papperspannå, Gustav Vasa, Erik XIV, Johan III, Sigismund, Karl IX, Kristina, Karl X, Karl XI, samtida förgyllda ramar, rammått 19,5x24, bildmått 16x21 (obetydliga skrapmärken samt en med obetydligt färgbortfall samt 3 med smärre hörnskador)

Auktionsarchiv: Los-Nr. 11
19.05.2019
AUKTIONSKAMMAREN I VÄTTERBYGDEN
Lillgatan 28
55451 Jönköping
Schweden
info@auktionskammaren.se
+46 (0)36 351460

Auktionsarchiv: Los-Nr. 11
19.05.2019
Lillgatan 28
55451 Jönköping
Schweden
info@auktionskammaren.se
+46 (0)36 351460