Popielniczka
Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 1918–1930 glina, malowana pigmentami białym i czarnym, szkliwiona; na kryzie dekoracja ornamentem meandrowym, na korpusie stylizowany fryz; na spodzie znak wytwórni, numer modelu „No 221”; wys. cm, śred. wylewu cm; stan zachowania: dno wybite i sklejone, po konserwacji
Popielniczka