Auktionsarchiv: Los-Nr. 36

Piotr Potworowski (1898 - 1962)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
12.000 PLN
ca. 3.532 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 36

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
12.000 PLN
ca. 3.532 $

Piotr Potworowski (1898 - 1962) Pejzaż, ok. 1960 r. olej, gwasz/papier, 27 x 35,5 cm (w świetle passe-partout) sygnowany p. d.: 'P. POTWOROWSKI' Studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem J. Pankiewicza. Wraz ze swoim mistrzem i grupą tworzącą Komitet Paryski w 1924 r. wyjechał do Paryża; do kraju wrócił w 1933 r. W czasie wojny przedostał się do Szwecji, a stąd w 1943 r. do Anglii, gdzie miał swoją pierwszą wystawę indywidualną w 1946 r. w londyńskiej Redfern Gallery. W czasie pobytu w Wielkiej Brytanii - do 1958 r. - prowadził działalność dydaktyczną i artystyczną. Po powrocie do Polski otrzymał profesurę w PWSSP w Gdańsku i Poznaniu. Zajmował się głównie malarstwem, później zwrócił się stopniowo od malarstwa przedstawieniowego do abstrakcji, zachowując istotę polskiego koloryzmu. Twórczość powojenna artysty uznawana jest za jedną z najwybitniejszych w polskim dorobku artystycznym. ESTYMACJA: 25 000 - 40 000 zł

Auktionsarchiv: Los-Nr. 36
01.12.2011
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 36
01.12.2011
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600