Per Olof Ultvedt
1927-2006
Signerad P.O. Ultvedt och numrerad 3/5 a tergo. Utförd 1989. Reliefmålning, väggojekt med elmontering 82 x 61 cm.
"Svarta Snurran".
Signed P.O. Ultvedt and numbered 3/5 verso. Executed in 1989. Relief, wall object 82 x 61 cm.
Per Olof Ultvedt
1927-2006
"Svarta Snurran".