Pawel Sliwinski (b. 1984) "Kosmita", 2007 r. olej/płótno, 50 x 62 cm sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'PAWEŁ | ŚLIWIŃSKI | 2007 | ''KOSMITA'' Zadebiutował jako student, a jego wystawa zorganizowana przez prof. Leona Tarasewicza na warszawskiej ASP odbiła się szerokim echem. Niedługo po dyplomie Śliwiński wziął udział w kilku wystawach zbiorowych. Swoje prace pokazał indywidualnie w nieistniejącej już galerii A. Po czym zniknął, by w 2011 powrócić z nowym projektem ‘In Paint We Trust’ w galerii Kolonie. Artysta przyrównuje malowanie do improwizacji, wizualnej jam session. To kolejny – po Tymku Borowskim – twórca należący do nurtu ‘zmęczonych rzeczywistością’.Prace m.in. w zbiorach Fundacji Sztuki Polskiej ING i prestiżowej Zabludowicz Collection, Londyn. Wystawiał m.in. w Pekinie (Wayward Layer, 4-Face Space Gallery, 2013, razem z Tymkiem Borowskim) oraz Londynie (Family, Supplement Gallery, 2011). estymacja: 6 000 - 8 000