Pawel Olszczynski (b. 1985) Polowanie I, dyptyk, 2010 r. olej/płótno, 33 x 41 cm na odwrociu opisany: 'Paweł Olszczyński | 2010' Absolwent wydziału grafiki na Akademii Sztuk Pieknych im. Jana Matejki w Krakowie(2005-2010), 2009 - Hochshule fur Gestaltung, Offenbach am Main(stypendium Erazmus). Współtwórca krakowskiej galerii New Roman (współpraca z festiwalem Miesiąc Fotografii); Laureat Stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Krakowa(2011),,H.N.F." - wystawa zbiorowa; New Roman, Kraków ,,Fantome Noir" - Zak/Branicka, Berlin /wystawa indywidualna/ ,,Fukt In Warsaw" - CSW Laboratorium Warszawa;,,Orbis Pictus Literatura" – Kraków. Obszar zainteresowań poruszany w pracach to status i rola obrazu/wizerunku, rozdźwięk i sposób funkcjonowania oryginału/reprodukcji/dokumentacji. Próba odpowiedzi na pytanie jaką wartość ma reprodukcja. Wiąże się to ściśle z pracą nad materiałem fotograficznym który jest głównym źródłem inspiracji.