Auktionsarchiv: Los-Nr. 8

Pawel Matyszewski (b. 1984)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
12.000 PLN
ca. 3.219 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 8

Pawel Matyszewski (b. 1984)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
12.000 PLN
ca. 3.219 $

Pawel Matyszewski (b. 1984) "Pareidolia", 2011 r. akryl/płótno, 150 x 130 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PAREIDOLIA | 2011 | PAWEŁ MATYSZEWSKI' WYSTAWIANY: - "Dekada", wystawa zbiorowa, Galeria Piekary, Poznań, 19 kwietnia -29 maja 2013 Podstawowym medium twórczej wypowiedzi Pawła Matyszewskiego jest malarstwo. Inspirację stanowi dla artysty najczęściej świat natury. Biologiczne makrostruktury ukazane na płótnach, ujawniają częściej walory abstrakcyjne aniżeli mimetyczne, pozostawiając widzowi pole do interpretacji przedstawionych form. Nieprzypadkowo więc tytuł prezentowanej przez nas pracy określa zjawisko dopatrywania się realnych kształtów w przypadkowych szczegółach, najczęściej przy pełnej świadomości ich nierzeczywistego charakteru. Praktycznym wykorzystaniem tego zjawiska jest popularny, psychologiczny „test Rorschacha”, polegający na interpretowaniu przez badanego nieforemnych, symetrycznych plam. Matyszewski swoim pracom nadaje często aspekt trójwymiarowości, czyniąc z obrazów obiekty na pograniczu medium malarstwa i formy przestrzennej. Najchętniej używa pastelowych barw, oscylujących w gamach zgaszonych róży, fioletów, błękitów i szarości. Artysta jest absolwentem poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, do tej pory ma na koncie pięć indywidualnych wystaw oraz udział w ponad trzydziestu wystawach zbiorowych, w tym głośnej „Ars Homo Erotica” w warszawskim Muzeum Narodowym. Jest również laureatem wielu prestiżowych konkursów, zdobył m.in. Grand Prix I Międzynarodowego Konkursu Modessque w 2014 roku. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. estymacja: 15 000 - 20 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 8
23.04.2015
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 8
23.04.2015
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600