OTTO SCHULZ, stolar 1 par och pall, Boet, Göteborg 1930-tal, bonad björk med profilerade kantlister, stoppad sits klädd i svart tagel med pärlspikning, märkta BOET, höjd 100 respektive 54 cm; slitage