Premium-Seiten ohne Registrierung:

Auktionsarchiv: Los-Nr. 21

Otto Mizera (1919-1951)

Auction 06.05.2021
06.05.2021
Aufrufpreis
44.000 CZK
ca. 2.045 $
Zuschlagspreis:
n. a.
Auktionsarchiv: Los-Nr. 21

Otto Mizera (1919-1951)

Auction 06.05.2021
06.05.2021
Aufrufpreis
44.000 CZK
ca. 2.045 $
Zuschlagspreis:
n. a.
Beschreibung:

Hlava
kvaš, papír, 1946, 40 x 29 cm, sign. PD Mizera 14. 11. 43, rám, vzadu štítek Ludvíka Kundery, autor patřil ke třetí́ generaci surrealistů, kteří́ tvořili během války. Podílel se na aktivitách žižkovského a spořilovského okruhu surrealistů, spolupracoval také se skupinou Ra, které přispíval do sborníků. Byl básník, dramatik a malíř. V malířské tvorbě byl ovlivněn kubismem, nabízená položka však vznikla pravděpodobně za jeho pařížského pobytu, kde se dostal do kontaktu s nově vznikajícím Dubuffetovým okruhem a vtáhl tak do své tvorby prvky informelu. Toto dílo je unikátní svým raným dialogem se světovým proudem, který české umění začne reflektovat až o téměř desetiletí později
Provenience: z pozůstalosti Ludvíka Kundery (básník, dramatik, prozaik, překladatel z němčiny, editor, literární historik, zakladatel Skupiny RA a člen Sdružení Q. Byl spjatý s avantgardními směry, především surrealismem)

Auktionsarchiv: Los-Nr. 21
Auktion:
Datum:
06.05.2021
Auktionshaus:
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Tschechische Republik
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340
Beschreibung:

Hlava
kvaš, papír, 1946, 40 x 29 cm, sign. PD Mizera 14. 11. 43, rám, vzadu štítek Ludvíka Kundery, autor patřil ke třetí́ generaci surrealistů, kteří́ tvořili během války. Podílel se na aktivitách žižkovského a spořilovského okruhu surrealistů, spolupracoval také se skupinou Ra, které přispíval do sborníků. Byl básník, dramatik a malíř. V malířské tvorbě byl ovlivněn kubismem, nabízená položka však vznikla pravděpodobně za jeho pařížského pobytu, kde se dostal do kontaktu s nově vznikajícím Dubuffetovým okruhem a vtáhl tak do své tvorby prvky informelu. Toto dílo je unikátní svým raným dialogem se světovým proudem, který české umění začne reflektovat až o téměř desetiletí později
Provenience: z pozůstalosti Ludvíka Kundery (básník, dramatik, prozaik, překladatel z němčiny, editor, literární historik, zakladatel Skupiny RA a člen Sdružení Q. Byl spjatý s avantgardními směry, především surrealismem)

Auktionsarchiv: Los-Nr. 21
Auktion:
Datum:
06.05.2021
Auktionshaus:
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Tschechische Republik
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340
LotSearch ausprobieren

Testen Sie LotSearch und seine Premium-Features 7 Tage - ohne Kosten!

  • Auktionssuche und Bieten
  • Preisdatenbank und Analysen
  • Individuelle automatische Suchaufträge
Jetzt einen Suchauftrag anlegen!

Lassen Sie sich automatisch über neue Objekte in kommenden Auktionen benachrichtigen.

Suchauftrag anlegen