OSCAR REUTERSVÄRD 1915-2002 Opus I Signerad Oscar Reutersvärd samt daterad på baksidan 1998 samt med dedikation. Olja på duk, 81 x 65 cm. UTSTÄLLD: Oscar Reutersvärd Vetlanda konsthall 2007 Oscar Reutersvärd retrospektiv - Omöjliga figurer, Örnsköldsviks museum 2007 Oscar Reutersvärd - måleri och skulptur, Bollnäs Konsthall 2007