Auktionspreisarchiv

Auktion: 10th Young Art Auction, 24 November 2011, 19:00
wurde versteigert am: 24. November 2011
Aktuelle Auktionen Auktionspreisarchiv

Norman Leto (b. 1980)

Archiv
Aufrufpreis: n. a.
Zuschlagspreis:  2.800 PLN
ca. 856 $
Los-Nr. 18, Aufrufe: 6

Norman Leto (b. 1980) Being 747, 2008 r. archive print/płótno, dyptyk: 100 x 50 cm (łącznie) na odwrociu sygnowany Norman Leto - artysta, samouk z dziedziny video i nowych mediów. Na przełomie 2010 i 2011 r. nazwisko Normana Leto znalazło się na pozycji nr 2 z 230 możliwych w rankingu młodych artystów "Kompas Młodej Sztuki 2010" prowadzonym przez "Rzeczpospolitą". Leto specjalizuje się w technice Rendering 3D. Jest to proces opracowywania obrazu, wizerunku, kształtu na podstawie trójwymiarowych danych przechowanych, przeliczanych przez komputer. Proces twórczy, podobny do fotografii czy tworzenia filmów: tworzy się oświetlenie, scenografię, sceny, kreuje przestrzenie, opracowuje obiekty niczym rzeźby. W odróżnieniu od zwykłej fotografii, fotografowane sceny są wymyślone. To co pojawia sie w 3D, musi zostać najpierw utworzone w komputerze, a później zostaje wyrenderowane. Artysta ma pełną kontrolę nad przedstawionym światem. Norman tworzy unikalne (pojedyncze) prace 3D. Nie ma edycji. Są to archiwalne wydruki na płótnie jak w przypadku dyptyku z Beingiem 747. Prace autorstwa Normana wykonane w tej technice znajdują się kolekcjach w Muzeum Narodowym w Krakowie, MOCAK czy w Białostockim Arsenale. Prezentowana na niniejszej aukcji praca jest unikatem.

Informationen zur Auktion
Auktionshaus: Desa Unicum
Titel: 10th Young Art Auction, 24 November 2011, 19:00
Auktionsdatum: 24.11.2011
Adresse: Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
[email protected] · +48 (0)22 1636600