gedateerd "Utrecht, 31 Juli 1900", gericht aan "Lieve Mary" [Mackay], bifolium met alleen de eerste pagina beschreven, zwierig gemonogrammeerd "NB", 18 x 11,5 cm. (watervlekkig in bovenrand), ingeplakt in een zeer matig exemplaar van de 20ste druk van de Camera Obscura (1900) in oorspronkelijk linnen (sterk watervlekkig aan binnen- en buitenzijde), met op het vrije schutblad de opdracht "Voor Mary Mackay van Hildebrand, 1 Aug. 1900". Zie ook kavel 724. Leuke brief door de oude Nicolaas Beets, naar aanleiding van het verschijnen van deze twintigste druk: "Gun mij het genoegen, lieve Mary, u met mijn beste wenschen voor uw leven en geluk, het product van eens vijfentwintigjarigen aan te bieden, waarvan juist op dezen uwen verjaardag de twintigste uitgave in het licht verschijnt. Met een hart vol liefde Uw warme vriend [monogram]". Mary Mackay is het pseudoniem van Marie Corelli (1855-1924), beroemd schrijfster, zie https://tinyurl.com/kkpx3qh. De UB Leiden bewaart een brief van Beets aan Mackay, gedateerd 1900.