Natalia Bazowska (b. 1980) Walka, 2009 r. olej/płótno, 20 x 30 cm sygnowany i opisany na odwrociu Studentka Wydziału Malarstwa ASP w Katowicach. W 2006 rozpoczęła studia doktoranckie: SUM, Katedra i Klinika Psychiatrii Katowice-Ochojec, badania dotyczące przekazów wizualnych. W latach 1999-2005 studiowała na Śląskim Uniwersytecie Medycznym (SUM). Sztuka jest dla niej związkami z ludźmi i otaczającą rzeczywistością. W swoich pracach nadaje rzeczywistości nowe znaczenie i funkcje. Skupia się na różnych formach dialogu zarówno w formie słów, gestu czy też relacji międzyludzkich.