Natalia Bazowska (b. 1980) Bez tytułu, 2008 r. olej, akryl/płótno, 24 x 30 cm sygnowany i datowany p. d.: 'N. Bażowska '09' na odwrociu opisany: 'Natalia Bażowska '08' Studentka Wydziału Malarstwa ASP w Katowicach. W 2006 r. rozpoczęła studia doktoranckie: SUM, Katedra i Klinika Psychiatrii Katowice-Ochojec, badania dotyczące przekazów wizualnych. W latach 1999-2005 studiowała na Śląskim Uniwersytecie Medycznym (SUM). Sztuka jest dla niej związkami z ludźmi i otaczającą rzeczywistością. W swoich pracach nadaje rzeczywistości nowe znaczenie i funkcje. Skupia się na różnych formach dialogu zarówno w formie słów, gestu czy też relacji międzyludzkich.