Auktionsarchiv: Los-Nr. 1884

[N.S.B.] Collectie van 27 diverse stuks getypte/ gestencilde correspondentie/ rapporten,

Auction 05.06.2019
05.06.2019
Schätzpreis
100 € - 200 €
ca. 112 $ - 225 $
Zuschlagspreis:
260 €
ca. 293 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 1884

Auction 05.06.2019
05.06.2019
Schätzpreis
100 € - 200 €
ca. 112 $ - 225 $
Zuschlagspreis:
260 €
ca. 293 $

gedateerd 1936-1943, deels doorslagen, grotendeels voorzien van handtekeningen in pen of meegestencilde handtekeningen, alle ongeveer A4-formaat. Inclusief enkele stukken betreffende de Nationale Jeugd Storm. Bevat o.a.: (1) In pen gesigneerd afschrift van een getypte verklaring van de commandant van het voormalig Vrijkorps Rost, J. Staas Muller, gedateerd 19 november 1940, betreffende de opmerking van wachtmeester Giezenkam van de W.A., over het plan van het Vrijkorps om een aanslag op Mussert te plegen, en zijn onbegrip voor het feit dat leden van het voormalig Vrijkorps Rost weer toegelaten worden tot de W.A. Eén van slechts drie afschriften, vrijwel zeker het exemplaar van Heerbanleider Feenstra, met een kleine potloodnotitie dat Hopman Vermeulen (die ook een afschrift ontving) de zaak behandelt, gedateerd 26/11 '40. Het exemplaar van Rost van Tonningen zelf bevindt zich in het NIOD; (2-3) Twee geparafeerde brieven van het Hoofd Afdeling Sociale Zaken, W.O.A. Koster, gericht tegen de Nederlandsche Volksdienst en de Provinciaal Voorzitter van de N.S.N.A.P., de heer Kok uit Veendam. In één ervan (gericht aan R. Meijer van Kringhuis N.S.B. Veendam) wordt gesteld dat N.S.B.-leden niet naar bijeenkomsten van de Volksdienst moeten komen zolang Kok voorzitter is; (4) Getypt rapportje van enkele gesprekken betreffende de voornoemde kwestie, de "Krach" van de N.S.B. met de N.S.N.A.P., ondertekend in pen door J.H. v.d. Wal (secretaris van Koster), gedateerd "20 Herfstmaand 1941"; (5) Rapport van Heerbanadministrateur M.A. van Ellinkhuizen en door hem ondertekend, aan J.E. Feenstra, betreffende een gewelddadige confrontatie tussen een team van 40 à 50 gewapende leden van de N.S.N.A.P. en 10 N.S.B'ers, waarbij de laatsten de eersten natuurlijk "flink hebben afgedroogd", gedateerd "20 Herfstmaand 1941"; (6) Gestencilde uitnodiging aan de Weerafdeling van de Heerbannen 3 en 4 voor een kerstmaaltijd, gedateerd 22 Wintermaand 1941, ondertekend door Heerbanleider J.E. Feenstra; (7) "Rapport over een bijeenkomst van de W.A. en Mussertgarde, gehouden op 26 Juni 1940 in Café Clara, Apeldoornschenlaan te Den Haag." Getypt rapport van J.D. van Slingerlandt en door hem in pen ondertekend, gedateerd 27 juni 1940, met stempel van het Stafkwartier van de W.A. (28 juni ingekomen, 29 juni beantwoord). (totaal 27)

Auktionsarchiv: Los-Nr. 1884
05.06.2019
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138

Auktionsarchiv: Los-Nr. 1884
05.06.2019
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138