Auktionsarchiv: Los-Nr. 461

Multatuli] - DOUWES DEKKER, Edward

24 & 25 APRIL AT 1 P.M.
24.04.2015 - 25.04.2015
Schätzpreis
850 € - 1.000 €
ca. 916 $ - 1.077 $
Zuschlagspreis:
Auktionsarchiv: Los-Nr. 461

24 & 25 APRIL AT 1 P.M.
24.04.2015 - 25.04.2015
Schätzpreis
850 € - 1.000 €
ca. 916 $ - 1.077 $
Zuschlagspreis:

Multatuli] - DOUWES DEKKER, Edward - Handgeschreven en gesigneerde brief aan een onbekende correspondent, Wiesbaden 20 januari 1877, 4 pp
Prachtige, onbekende (?) brief van de Nederlandse auteur Edward Douwes Dekker (Multatuli) in het Frans gesteld (met tussendoor Nederlandse uitdrukkingen) en gericht aan een Belgische/Franse correspondent. Een jaar eerder, 1876, verscheen de Franse vertaling van Max Havelaar bij de Parijse uitgeverij Dentu. In deze lange brief die hij signeert met Douwes Dekker Multatuli dankt hij zijn correspondent, "homme libéral", voor het toegestuurde boek dat kennelijk handelt over de 16de-eeuwse troebelen in de Lage Landen en over Willem van Oranje. Multatuli belooft zijn correspondent om de aandacht van Nederlandse bladen te trekken op het toegestuurde werk. Al zal dat volgens hem niet gemakkelijk zijn, want als ze nog maar vermoeden dat de auteur van het boek aan zijn kant staat, zal hij worden doodgezwegen ("de vous dood te zwijgen", in de tekst). In de brief trekt Multatuli ook nog eens van leer tegen "le catholicisme que je déteste presque autant que le protestantisme" en de Jezuieten die hij vergelijkt met "des serpents à sonettes".

Auktionsarchiv: Los-Nr. 461
24.04.2015 - 25.04.2015
The Romantic Agony Book & Print Auctions
Auquaductstraat 38-40B
1060 Brüssel
Belgien
auction@romanticagony.com
+32 2 5441055
+32 2 5441057

Auktionsarchiv: Los-Nr. 461
24.04.2015 - 25.04.2015
Auquaductstraat 38-40B
1060 Brüssel
Belgien
auction@romanticagony.com
+32 2 5441055
+32 2 5441057