Auktionspreisarchiv

Auktion: Polish Contemporary Art, 14 November 2019, 19
wurde versteigert am: 14. November 2019
Aktuelle Auktionen Auktionspreisarchiv

Michał Szuszkiewicz (ur. 1983, Londyn)

Archiv
Aufrufpreis: 5.000 PLN - 6.000 PLN
ca. 1.296 $ - 1.556 $
Zuschlagspreis:  n. a.
Los-Nr. 137, Aufrufe: 14

Michał Szuszkiewicz (ur. 1983, Londyn) "Brudny pies", 2014 r. olej/płótno, 54 x 73 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘MICHAŁ SZUSZKIEWICZ | „BRUDNY PIES” | OLEJ NA PŁÓTNIE | 54 x 73 cm | 2014’ Estimate: 5 000 - 6 000 PLN PLN EUR GBP USD 1 169 - 1 403 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji. more information Note Prezentowany w katalogu obraz z 2009 roku jest wynikiem fascynacji Szuszkiewicza przyrodą, a w szczególności światem zwierząt, któremu artysta poświęca większość ze swoich płócien. Praca ta utrzymana jest w charakterystycznej dla autora przygaszonej, szaro-białej tonacji. Moment stagnacji i zawahania w odbiorze pracy jest tu kluczowy, bowiem wynika z zainteresowań artysty kwestiami rozpoznawalności form i widzialności. Szuszkiewicz stale bawi się konwencją swoich prac. Zaciera i rozmazuje ślady i granice, sprawiając, że bohaterowie jego obrazów, zarówno postacie, jak i zwierzęta, stają się nieuchwytni i trudni do zidentyfikowania na pierwszy rzut oka. About Artist Michał Szuszkiewicz jest absolwentem pracowni malarskiej prof. Jarosława Modzelewskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Twórczość artysty dalece odbiega od jednoznacznej klasyfikacji stylu czy konwencji. Romansując z różnymi nurtami, malarz stale eksperymentuje i poszukuje najwłaściwszej dla siebie formy wyrazu. Technikę Szuszkiewicz dedykuje konkretnemu dziełu tak, by po zakończeniu pracy móc ją porzucić lub zastąpić inną. Chociaż mogłoby się wydawać, że najbliżej jest mu do myśli abstrakcyjnej, to jednak realizm ubrany w swobodną i oszczędną, lecz wyrazistą w wyrazie formę wysuwa się na pierwszy plan prac artysty. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 74545 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 19

Informationen zur Auktion
Auktionshaus: Desa Unicum
Titel: Polish Contemporary Art, 14 November 2019, 19
Auktionsdatum: 14.11.2019
Adresse: Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
[email protected] · +48 (0)22 1636600