MICHAEL KVIUM Danmark, född 1955 Freestyle Body 6 stycken. Akvarell på papper, 15 x 25 cm vardera. 6 drawings. Watercolour on paper. PROVENIENS Galleri Faurschou, Köpenhamn UTSTÄLLD Michael Kvium Nordiska Akvarell Museet, Göteborg 2005 KLF, Kvium, Lemmerz, Frandsen, Galleri Brandstrup, Oslo 2005 Accrochage, Galleri Faurschou, Köpenhamn 2007 Märkta MKV-2004-113, 114, 119, 122, 123, 125