Auktionsarchiv: Los-Nr. 506

Met originele tekening van Willy Sluiter] Vriendenalbum van François Menno Knoote

Schätzpreis
200 € - 400 €
ca. 224 $ - 448 $
Zuschlagspreis:
150 €
ca. 168 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 506

Schätzpreis
200 € - 400 €
ca. 224 $ - 448 $
Zuschlagspreis:
150 €
ca. 168 $

met diverse handgeschreven opdrachten (grotendeels Duits of Nederlands), gedateerd 7 december 1912 tot 28 september 1924, 10 ingeplakte foto's, 1 ingeplakte kaart en 3 originele tekeningen en ca. 30 lege bladen, oorspronkelijk gebloemd linnen, 23,5 x 16 cm. François Menno Knoote (1879 - 1947) was een voetbalinternational (hij werd zelfs kampioen met AC Milan in 1905-1906!) en operazanger. Hij was naar Milaan gegaan om er operazangles te nemen. Er zijn aan hem interessante online artikelen gewijd: "Vergeten Haagse Held" (in Den Haag Centraal van 5 juli 2013, Pdf online beschikbaar). Wikipedia: http://nl.wikipedia.org/wiki/Fran%C3%A7ois_Menno_Knoote. Één van de bijdragen (gedateerd 18 maart 1920) is van Alexandrine Kiefer, met wie hij op 30 augustus 1922 zou trouwen. In totaal is Knoote vier maal getrouwd en vier maal gescheiden. In dat licht is een bijdrage in het album (van H.W. Brenning) leuk om te noemen: "To marry, or not to marry; even that is a question! Whether to disappoint a few girls for a time, or one for life!" Knoote combineerde beide standpunten klaarblijkelijk. Uit diverse bijdragen blijkt dat ze zijn ingeschreven ter herinnering aan een verblijf in "Het Krot" (Wassenaar?), het is dus eigenlijk een gastenboekje. Belangrijkste bijdrage zal voor de meesten de tekening in pen van Willy Sluiter zijn, gesigneerd en gedateerd 20 maart 1921, met de tekst "Zijn jullie thuis?". De eerste bijdrage in het album is een ingeplakte portretfoto van het Dresdner Trio (Franz Wagner, Fritz Schneider en Hans Bottermund, gedateerd in pen 1919), gevolgd door een ingeplakte promotiekaart van het trio met daaronder hun drie handtekeningen in pen. De daaropvolgende pagina is voorzien van drie portretfoto's van Elisabeth Rethberg, met gesigneerde opdracht in pen. Overige bijdragen zijn van Willy Zaalberg, George Denninghoff, Robert Hahn, Manuela von Hundelshausen (gesigneerde foto) en enkele moeilijk leesbare handtekeningen.

Auktionsarchiv: Los-Nr. 506
09.06.2015
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138

Auktionsarchiv: Los-Nr. 506
09.06.2015
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138