Études brèves sur quelques artistes d'hier et d'aujourd'hui. Avec 35 Eaux-Fortes, Héliogravures et Lithographies originales. Parijs, gedrukt door l'Imprimerie G. Petit en l'Imprimerie Chaix (de litho's) voor G. Boudet/ Ch. Tallandier, 1897, gedrukt in 525 genummerde exemplaren (dit is nummer 357, één van 500 exemplaren op Marais), XIII,(1),113,(9) p., met 35 platen in diverse technieken (17 voor "Hier" en 18 voor "Aujourd'hui") w.o. ORIGINELE ETSEN van RENOIR, CAMILLE PISSARRO (droge naaldets), BESNARD, CAZIN, RENOUARD en ROLL, tevens met ORIGINELE LITHO'S door SISLEY, BOUDIN, FORAIN, LEBOURG, PUVIS DE CHAVANNES en RAFAËLLI, contemporain halfleer met goudgeletterde, geribde rug, folio. Het oorspronkelijke, gelithografeerde omslag van Georges Callot is niet bewaard gebleven; buitenhoeken, top van de rug en leer over scharnieren sleets (leer is wat droog). De kwaliteit van de afdrukken wil nog weleens verschillen, in ons exemplaar zijn de platen goed ingeïnkt.